122021
1253

Наповнюємо ваш сайт безкоштовно

Ми тонемо в інформації, але нам бракує знань – Джон Нейсбітт.

Найбільш трудомісткою частиною технічного завдання створення інтернет-магазину є наповнення сайту інформацією. Вартість робіт, звичайно ж, залежить від кількості товарів у магазині, яка рідко коли буває меншою ніж кілька сотень позицій. Якщо припустити, що вартість наповнення однієї товарної позиції становить хоча б один долар, вартість роботи з наповнення сайту, сягає значних сум.

У тому разі якщо вихідні дані для наповнення магазину існують лише у вигляді паперових, тим більше, рукописних документів, то істотних витрат робочого часу не вдасться уникнути. Виготовлення та оцифрування зображень товарів – теж нелегка справа.

А якщо описи та зображення товарів для нового інтернет-магазину вже існують у мережі Інтернет? Наприклад, це може бути інший сайт того ж замовника, на якому в тому чи іншому вигляді вже розташовані зображення та описи товарів. У цьому випадку завдання полегшується, але замість фахівців з підготовки даних доведеться працювати програмістам. Як саме вирішувати завдання наповнення сайту, залежить від того, в якому вигляді існують дані, які потрібно розташувати на новому сайті. Розглянемо три варіанти: бекап-копія інтернет-проекту, XML-бекап товарів та копіювання даних за протоколом HTTP.

Бекап-копія інтернет-проекту

Бекап-копія є набором комп‘ютерних файлів, за допомогою яких можна в разі необхідності відтворити працездатний інтернет-сайт на веб-сервері. Інакше кажучи, бекап-копія – це свого роду миттєва «фотографія» інтернет-проекту. Если в процесі експлуатації сайту настає аварійна ситуація, маючи бекап-копію, працездатність сайту можна швидко відновити.

Зрозуміло, що після відновлення сайту з бекап-копії ми отримуємо на сервері те, що було там в момент створення нашої бекап-копії. Звідси народжується важливий висновок про те, що для сайтів, контент яких постійно змінюється, необхідно створювати бекап-копії якнайчастіше. Інакше той контент, який потрапив на сайт перед втратою його працездатності та після створення останньої бекап-копії, буде безповоротно втрачено.

Бекап-копії, зазвичай, зберігають на запасних носіях – на лазерних дисках або на пристроях флеш-пам‘яті. Декілька бекап-копій можна зберігати на сервері або на жорсткому диску свого ПК. Останнім часом у мережі з‘явилося багато ресурсів, що дозволяють зберігати на них бекапи, у т.ч. безкоштовно. Наприклад, ресурс mega.io надає безкоштовний сервіс в обсязі даних до 20 Гб.

У контексті нашої статті важливо, що файли бекап-копії містить всю інформацію сайту. Тому після певних зусиль програміста можна виготовити, наприклад, новий сайт на основі іншої технології, ніж сайт-джерело. Програмісти називають таку операцію перенесенням сайту на інше ПЗ. Існує безліч публікацій та готових рішень для виконання такого перенесення. Наприклад, тут викладено методику перенесення сайту з ПЗ DLE на Вордпрес. Щодо системи Вордпрес, для неї існує безліч готових плагінів імпорту, за допомогою яких можна вирішити поставлене завдання.

Схема импорта данных

XML-бекап

Файл бекапа XML є текстовим файлом, у якому міститься структурована інформація, на разі це дані про товари інтернет-магазину. Інформацію з файлу XML можна розміщувати на готовому інтернет-сайті, оснащеному відповідним програмним забезпеченням, наприклад, спеціалізованим плагіном для імпорту даних із файлів типу XML.

Ще раз звертаємо увагу на важливу відмінність у використанні бекап-копій та файлів XML. За допомогою бекап-копії можна відтворити сайт, включаючи описи та зображення товарів, статті, облікові записи користувачів, форум і т.д. Інакше висловлюючись, ми відновлюємо з бекап-копії повністю працездатний сайт. Весь функціонал і всі дані, що були на сайті в момент створення бекап-копії, готові до використання на відновленому сайті. Навпаки, маючи XML-файл, нам необхідно спочатку тим чи іншим чином створити працездатний сайт і лише потім виконати імпорт товарів.

На відміну від випадку з бекап-копією, наповнення сайту інформацією про товари з файлу XML вимагає вирішення проблеми з імпортом зображень товарів. Справа в тому, що, як може здогадатися навіть необізнаний користувач комп‘ютера, в текстовому файлі важко розмістити зображення товарів. Допитливий читач може заперечити: а як тоді у файлах Microsoft Word зберігаються зображення? Так, теоретично можна розташувати у тому самому файлі тексти опису товарів і зображення тих саме товарів. Однак, таке рішення буде неефективним для створення файлу з цими товарами з технологічних чинників. Зберігати зображення всередині текстового файлу можна, однак такий файл важко буде аналізувати візуально. До того ж розмір такого файлу буде завеликий, що також створює додаткові проблеми в роботі з даними товарів.

Що ж робити? Яке уявлення даних про товари інтернет-магазину є прийнятним? Все залежить від умов конкретного технічного завдання. Наприклад, зображення товарів можуть бути доступні в мережі Інтернет. У цьому випадку їх можна імпортувати автоматично, для цього в XML-файлі можна розташувати HTTP-посилання на файли зображень. Одне з таких рішень було реалізовано нашими програмістами у цьому проекті. Слід зауважити, що у згаданому проекті замість файлу XML використовувався файл Microsoft Excel, але для цієї проблеми це не істотно.

Копіювання даних за протоколом HTTP

Наповнення сайту даними, що знаходяться на інших сайтах – завдання не просте. Навпаки, сама ідея проста до неможливості. Програмісти виробляють якийсь спеціалізований інструмент, тобто, програмне забезпечення, за допомогою якого можна скопіювати на наш сайт деякі дані, які зберігаються на інших сайтах в Інтернеті. Тут маємо зауважити, що у деяких випадках скопіювати дані немає можливості. У всякому разі, якщо власники сайту-джерела вживуть деяких заходів щодо захисту інформації, то вартість такого програмного забезпечення суттєво зросте.

На цю тему можна було б написати не одну, а багато статей, проте, в даній публікації ми не будемо докладно зупинятися на технічних труднощах. Зазначимо лише, що у більшості випадків існує принципова можливість перезапису інформації з іншого сайту на свій ресурс. Проте наявність такої можливості не скасовує вирішення багатьох супутніх завдань. Наприклад, однією з основних труднощів є задача систематизації та класифікації інформації в деревоподібній системі категорій.

Зміст акції

В течение акционного периода мы предлагаем бесплатно наполнить сайт для наших клиентов за методом копіювання даних за протоколом HTTP. Від замовника потрібно лише оплатити розробку інтернет-магазину. Графік етапів робіт, технічне завдання, умови оплати обговорюються індивідуально.

Етапи контракту

 1. Складання та узгодження технічного завдання.
 2. Вибір та придбання шаблону замовником, від 300 грн.
 3. Вибір та реєстрація доменного імені.
 4. Укладання юридичного договору, оформлення договору та інших документів.
 5. Перерахування передоплати у розмірі 2500 грн на поточний рахунок виконавця.
 6. Виконання робіт виконавцем відповідно до технічного завдання, на сервері виконавця, в обсязі 100 %.
 7. Перевірка працездатності та функціоналу сайту замовником.
 8. Остаточна оплата договору замовником.
 9. Передача замовнику бекап-копії сайту у вигляді архіву файлів та бекапа бази даних MySQL.
 10. Перенесення сайту на сервер замовника, за бажанням замовника.

Увага!
Спеціальна пропозиція
для користувачів PROM.UA

Якщо вам необхідно перенести на свій сайт інформацію з облікового запису системи PROM.UA, то мінімальна сума контракту становитиме 5000 грн. Інакше кажучи, мінімальну вартість сайту буде зменшено на 1000 грн.

Чому краще мати свій власний сайт?

The advantages of your own website over a website on PROM.UA are obvious
 1. Власний сайт буде відрізнятися від сайтів конкурентів, вигідно і принципово відрізнятися, на краще, наприклад, за рахунок встановлення плагінів вибору пунктів доставки та плагінів з оплати товарів у вашому інтернет-магазині.
 2. Ваш сайт можна виконати на базі тієї чи іншої сучасної технології, яка дозволить реалізувати найсміливіші творчі задуми та маркетингові ходи.
 3. Дизайнерське оформлення та спецефекти сайту будуть набагато якіснішими.
 4. Ви отримуєте можливість розвивати свій сайт, додаючи на нього зображення, слайдери, опитування, технологію партнерських відрахувань, систему знижок, калькулятори послуг, тощо.
 5. З‘являється можливість інвестувати у свій власний бізнес, публікуючи текстові матеріали, які принесуть прибуток за рахунок зростання природної відвідуваності, тобто. на сайт відвідуватимуть потенційні клієнти без необхідності платити за рекламу.
 6. Ви, і тільки ви зможете приймати рішення щодо того, яку інформацію публікувати на своєму сайті, а яку не публікувати.
 7. Економія на послугах хостинг-провайдера, оскільки експлуатація сайту на звичайних інтернет-серверах набагато дешевше, ніж послуги PROM.UA та інших подібних платформ.

Бажаємо успішного бізнесу та плідної співпраці
з веб-студією «Ра-Соло»!

Не прогавте!
Інші акційні пропозиції від веб-студії «Ра-Соло»:

Плагін для обиранн…
Вісім аргументів н…

Можна зберігати куки?

Куки потрібні для зручної навігації по сайту