22024
916

Етапи технічного завдання на…

Це не помилка. Це недокументована функція!

Людям, недосвідченим в інтернет-технологіях, саме словосполучення «інтернет-магазин» може здатися таємничим і страшним. Насправді ж нічого загадкового і потойбічного в технології веб-комерції немає. Там є лише дуже складне програмне забезпечення, завдання якого полягає в тому, щоб відвідувач сайту бачив всю інформацію в зручному вигляді, а також зміг би з цією інформацією виконати ті чи інші функції.

Програмне забезпечення, яке замовник отримує у вигляді працюючого сайту, можна розділити на дві принципово різні частини. Перша частина - умовно стандартні програми, розроблені для сотень і тисяч користувачів, наприклад, система керування контентом Вордпрес або плагін Вукомерс. Друга частина - програмне забезпечення, розроблене спеціально для даного замовника. Завдання цього ПО - зв’язати в єдине ціле всі можливості стандартних програмних засобів, а також вирішити ті завдання, для яких відсутні готові рішення. Дана стаття присвячена програмним засобам з другої частини цієї класифікації.

Для того, щоб запрограмувати вищевказану спеціалізовану частина проекту, виконавцю треба мати документ, в якому будуть перераховані необхідні функції і характеристики майбутнього сайту. З одного боку, виконавець не може вгадати побажання замовника. З іншого боку, замовник не завжди має повну інформацію про можливості того чи іншого програмного забезпечення. Тому, спробуємо перерахувати типові пункти технічного завдання на розробку інтернет-магазину. Для визначеності будемо використовувати технологію Вордпрес/Вукомерс, однак, вся наведена нижче інформація може бути цілком застосована і до інших варіантів технологій. Відзначимо, що багато хто з цих пунктів дійсні і для створення корпоративного порталу або персонального блогу.

Встановлення шаблону
Пошук і скачування відповідного шаблону.
Імпорт демо-контенту.
Проведення переговорів з техпідтримки магазину шаблонів.

Як годиться, звернення в техпідтримку результатів не дає, програмісти веб-студії вирішують завдання і усувають труднощі самостійно.

Доведення до технічно справного стану комплекту ПЗ сайту і покупного шаблону.
Усунення конфліктів ПО сайту і шаблону, пов’язаного з невідповідністю версій ПЗ і з помилками і недоліками розробників щаблона.
Помилки ПЗ
Усунення помилок розробників малотиражного ПО.

Спеціалізовані програмні модулі, такі, наприклад, як шаблони (В Вордпрес використовується слово «тема»), часто мають малий наклад, тобто їх використовує невелика (кілька сотень, а може й менше) кількість програмістів. У зв’язку з цим, в тому випадку, коли в коді є помилка, існує ймовірність того, що ця помилка буде виявлена не одразу.

Усунення конфліктів версій ПЗ.

Часто зустрічаються помилки, пов’язані з відсутністю сумісності шаблону, який придбав замовник для свого сайту, з новими версіями ПЗ, такого як Вордпрес, Вукомерс і ін.

Головне меню сайту
Програмування та наповнення меню.
Усунення можливих колізій, таких як, наприклад, небажане накладення розділів меню на деякий контент сторінок.
Усунення можливих помилок верстки та/або логіки, особливо у мобільній версії меню.

Зовнішній вигляд меню в більшості платних шаблонів запрограмований розробниками шаблону.

Меню категорій товарів
Доопрацювання меню категорій товарів.

Усунення можливих помилок верстки та/або логіки, які часто зустрічаються у розробників шаблонів, особливо в мобільній версії меню.

Програмування меню категорій товарів.

Категорії товарів можна створювати автоматично з тих категорій товару, що є наявними в системі (оригінальна розробка програмістів нашої веб-студії).

Верстання меню категорій товарів.

Як годиться, меню категорій товарів не входить до складу ПО платних шаблонів, за рідкісним винятком. Тому, необхідно виконувати верстку меню – для стаціонарних і мобільних пристроїв.

Спеціальні можливості
Системи імпорту даних про товари.

Інтеграція структурованих файлів XML, XLS, або ін. з базою даних товарів діючого інтернет-магазину за допомогою спеціалізованого ПЗ.

Системи знижок.

Нестандартне програмне забезпечення, за допомогою якого ціни товарів інтернет-магазину стають динамічними, тобто. вони залежать від суми замовлення, категорії покупця тощо.

Розділ статей
Програмування системи категорій статей.

Доцільність витрат на розміщення оригінальних текстів ретельно розглянута у цій статті. Система категорій служить для систематизації публікацій, якщо їх кількість перевищує кілька десятків.

Налаштування сторінок виведення списків статей.

Адміністратор сайту отримує можливість публікувати односторінкові статті, які автоматично потрапляють до відповідних розділів категорій. Всі списки публікацій мають автоматичне розбиття на сторінки (т.зв. фрагменти, які відвідувач сайту може перегортати).

Фотогалерея
Програмування фотогалереї

Для імплементації фотогалереї існує безліч стандартних JavaScript/jQuery-плагінів, як правило, безкоштовних. Завдання програмістів – прив’язати серверний алгоритм управління зображеннями до зовнішнього подання галереї.

Наповнення фотогалереї

Розміщення зображень у проектах, виконаних на основі технологій HTML/CSS або шаблонізатора PHP, виконується персоналом веб-студії. На сайтах, що мають систему управління контентом, таку як Вордпрес, замовник може розміщувати зображення самостійно.

Рекомендовано розміщувати фотографії з підписами і альтернативними текстами.

Логотип
Створення логотипу

Простий лототіп замовника може бути розроблений співробітниками веб-студії.

Розміщення логотипу

Логотип розміщується в лівому верхньому кутку сторінки сайту. На деяких сайтах логотип дублюється в підвалі сторінки.

Іноді, в залежності від технічного і художнього рішення, логотип на мобільній версії розміщується по центру екрану пристрою.

Іконка сайту
Що таке іконка сайту

Іконка сайту – це невелике стилізоване зображення, яке висвічується на вкладці браузера. Це допомагає користувачу ПК орієнтуватися в своїх відкритих вкладках. Крім того, деякі пошукові системи висвітлюють іконку в пошуковій видачі.

Створення іконки

Проста іконка сайту може бути розроблена співробітниками нашої веб-студії.

Зовнішній вигляд сторінки
Наші веб-дизайнери та верстальники змінять зовнішній вигляду сайту відповідно до побажань Замовника.

Змінювати можна колір та характер фону і рамок. Ми оберемо відповідні кольори елементів сторінки, виберемо розміри і гарнітури шрифтів.

Переклад адмінпанелі
Переклад з англійської мови меню та повідомлень в адміністративній панелі сайту на потрібну мову.
Створення сторінок
Створення необхідних сторінок – «Зворотній зв’язок», «Як нас знайти» і т.д.

Такі сторінки називають статичними, оскільки їх номенклатура заздалегідь зазначена в технічному завданні. Динамічними можна називати сторінки тематичних статей, оскільки в технічному завданні на розробку сайту не регламентується кількість таких статей. Відповідно, сторінки опису товарів у інтернет-магазині також є динамічними.

Встановлення віджетів
Встановлення віджетів на бічній панель сайту

У комплект поставки професійного шаблону входять численні віджети. Віджетами називають логічно відокремлений блок на верхній, бічній або нижній панелі сайту, в якому реалізована логіка відображення або управління даними. Розміщення відждетів істотно покращує зовнішній вигляд та підвищує якість функціоналу сайту.

Налаштування Вукомерс
Налаштування параметрів інтернет-магазину

Перелічимо лише деякі параметри, які необхідно налаштовувати: форма відображення валюти, зони обслуговування, опції доставки, опції оплати і т.ін.

Вибірковий доступ
Створення функціоналу для зареєстрованих користувачів.

Якщо відвідувач сайту пройшов процедуру реєстрації, то у нього з’являються додаткові можливості: особистий кабінет, історія замовлень і т.ін.

Індексація у пошукових системах
Реєстрація в середовищі «Функціонал для веб-майстрів».

Реєстрація сайту в сервісах «Google для веб-майстрів» і «Yandex-вебмастер».

Створення карти сайту.

Створюємо спеціальний XML-файл з переліком всіх сторінок сайту. Цей файл необхідний для більш повної та більш швидкої індексації сайту пошуковими системами.

Розміщення посилань на сторінки сайту.

Для прискорення індексації необхідно розмістити хоча б декілька посилань на різні сторінки сайту. Посилання можна і потрібно розміщувати як в соціальних мережах, так і в публікаціях, розташованих на інших сайтах в Інтернеті.

Лічильники відвідувань
Лічильники відвідувань необхідні для аналізу дій відвідувачів сайту.

Лічильники можуть бути розміщені явно, або вони можуть бути прихованими. Для поглибленого аналізу юзабіліті сайту, покращення конверсії рекламних кліків, необхідно встановлювати аналітичні програмні засоби, такі як «Google Аналітікс» та «Yandex-метрика».

Файл robots.txt
Сворення спеціального файлу robots.txt

Файл необхідний для коректної індексації сайту пошуковими системами.

Безпека сайту
Виконання серії спеціальних заходів, спрямованих на запобігання злому сайту зловмисниками
Журнал звернень
Створення функціоналу для збереження в базі даних інформації, відправленої по формі зворотного зв’язку.

У записі журналу потрапляють тексти повідомлень по зворотньому зв’язку, що пройшли верифікацію капчею, а також додаткова інформація про замовлення.

Варіантів поліпшення якості сайту дуже багато. Ми перерахували основні. У кожному конкретному випадку технічне завдання має бути уточнено відповідно до побажань замовника і на базі аналізу сайтів конкурентів, що працюють на ринку.

Рекламна акція «Са…
Типові питання клі…

Можна зберігати куки?

Куки потрібні для зручної навігації по сайту